logo_1

ZAiKS/STOART

Instrukcja ZAiKS/STOART

Link do systemu znajduje się na dole instrukcji.

 

Dostajecie narzędzie. które ma wam ułatwić pracę.

Każdy członek DJ Union może zalogować się w przygotowanym dla Was systemie i w prosty sposób za jednym razem przygotować, wysłać lub pobrać i wydrukować druki odtwarzanych przez Was utworów, które należy składać do ZAiKS i do STOART.

Po pierwszym zalogowaniu możecie zmienić hasło na własne - wskazane. W przypadku jeżeli zapomnicie hasła istnieje możliwość ustawienia nowego hasła przez administratora. Ustawienie nowego hasła niestety odbywa się ręcznie przez admina a nie generuje automatycznie więc musicie się uzbroić w cierpliwość ponieważ nie zawsze i w każdym miejscu  mamy dostęp do systemu. Po wygenerowaniu nowego hasła przez admina i po zalogowaniu się możecie ponownie zmienić hasło na własne.

Uwaga - system dostępny jest tylko dla członków z opłaconymi na bieżąco składkami. Jeżeli zalegasz z opłatą składek lub przestajesz być członkiem DJ Union to nie będziesz miał dostępu do systemu.

Druki generują się z imieniem i nazwiskiem zalogowanego oraz automatyczną datą: "miesiąc i rok"  jakie są w dniu otwarcia przez Was systemu. Dzień wypełnienia musicie wybrać z rubryki "Dzień Wypełnienia". Należy pamiętać aby nie wypełniać druku przed imprezą w dniu 1 danego miesiąca ponieważ druk zrobi się z datą miesiąc wcześniej oraz jeżeli chcecie zrobić druk z data imprezy w ostatnim dniu miesiąca to musicie listę generować w tym dniu (ostatnim miesiąca).

Oprócz dnia wypełnienia druku (najlepiej podać dzień imprezy) należy wpisać:

"nazwa Lokalu"  - Miejsce imprezy

"nazwa płatnika" - podmiot który podpisał umowę uwzględniając nr NIP (nawet gdy jest to para młoda)

"miejscowość" - w którym odbyła się impreza

"nr umowy" - wpisujemy odpowiednio nr dla ZAiKS (w przypadku umowy stałej klubu nie obowiązkowo) nr dla STOART - obowiązkowo. Jeżeli nie wpiszecie nr umowy to możecie jedynie pobrać druk ( dla ZAikS osobno i Stoart osobno)  -  nie da się go wysłać bez nr umowy automatycznie z systemu.  

Następnie wybieracie utwory klikając na tytuł.W arkuszu nie trzeba tracić czasu na wpisywanie wystarczy tylko klikając myszką zaznaczać utwory.  Przy wybranym utworze pojawia się niebieska kropka. Wybieracie tyle utworów ile było odtwarzanych. Jeżeli chcecie zrezygnować z danego utworu wystarczy powtórnie kliknąć na ten utwór. Możecie listę utworów przefiltrować przez utwory naszych członków. Filtrowanie odbywa się przez zaznaczenie "fajeczką" okienka "wybierz utwory członków". Rezygnacja z filtrowania odbywa się przez kolejne odznaczenie "fajeczki" w okienku "wybierz utwory członków". Rozumiemy że lubicie naszych członków i "gracie" ich utwory :)

Gdy już masz wybrane utwory to możesz:

Wygenerować PDF dla ZAiKS , taki PDF możesz wysłać np młodej parze która go wydrukuje, wpisze nr umowy i przekaże do ZAiKS lub samemu wydrukować i podać np młodej parze lub innemu płatnikowi licencji. Pamiętajcie że druki generują się z waszym Nazwiskiem i odpowiednią datą.

Wysłać bezpośrednio do ZAiKS na maila (mail ustawiony na stałe do centrali ZAiKS) gotowy wygenerowany plik PDF lub Excel do wyboru (wg ustalenia przy podpisywaniu umowy). Uwaga - Jako tytuł maila pojawia się "Wysyłam Państwu wykaz utworów. w załączniku." , a jako nadawca pojawia się  Wasze imię i nazwisko. Adres nadawcy <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.> ukryty.

Pobrać plik PDF dla STOART wówczas możecie np dopisać ręcznie nr umowy z Stoart, ale pamiętajcie że już wysłaliście listę do ZAiKS więc obie listy muszą się pokrywać pod względem wypełnionych danych.

Wysłać bezpośrednio gotowy plik Excel do centrali STOART na ustawiony adres. Uwaga - Jako tytuł maila pojawia się "Wysyłam Państwu wykaz utworów. w załączniku." , a jako nadawca pojawia się  Wasze imię i nazwisko. Adres nadawcy <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.> ukryty.

przykładowy druk dla STOART zawierający wszystkie wymagane przez nich dane:

Musicie pamiętać, że dla STOART ważny jest nr umowy i ewentualny NIP płatnika.

Utwory w systemie:

Nie da się zaimportować do systemu gotowych list utworów tym bardziej że gdyby nawet istniały takie to są one niespójne pod względem danych dla obu OZZ. 

Utwory trzeba wprowadzić ręcznie więc chwilę potrwa za nim pojawi większa ilość utworów, a i tak nie będzie wszystkich. Każdego dnia będziemy dodawać kolejne utwory, ale za nim powstanie duża baza utworów to prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - nie zatrudniamy nikogo do wprowadzenia utworów tylko robimy to jak wszystko społecznie.

Członków DJ Union, którzy są autorami lub wykonawcami utworów i chcą żeby te ich utwory znalazły na liście proszę przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. danych: Tytuł Utworu, Nazwisko i imię kompozytora, Wykonawca, Nazwisko i imię autora tekstu (jeżeli jest vocal), Czas utworu, Tytuł płyty (jeżeli utwór został zamieszczony na płycie) , Nr katalogowy płyty , wydawca (firma fonograficzna), rok wydania utworu i Kod ISRC.

 

Panel ZAiKS/STOART