logo_1

Archiwum news

Zimowe Mistrzostwa Polski Prezenterów Dyskotek Karpacz 2012

 

 

 

 

 

Relacja z Imprezy

 

VENI VIDI VICI – to z pewnością słowa, jakie mogli wypowiedzieć koledzy DJ Adaś & DJ Maxx, po powrocie do domu z Karpacza, nie koniecznie cytując słowa imperatora z przeszłości, lub te zapisane na każdej paczce fajek marki Marlboro. Po prostu: przyjechali … i na końcu … zwyciężyli. Celowo nie umieszczam w wielokropku tego, czego nie da się w skrócie opisać. Z mojej strony olbrzymie gratulacje i też podziękowania dla wszystkich DJ-ów i ich kompanów, którzy swoją obecnością pozytywnie wywrócili ten piękny kurort „do góry nogami” za sprawą swoich występów na stokach narciarskich, oraz poczynań na scenie „Dworu Liczyrzepy” podczas walki o beczkę piwa, eliminacji, finału, Final Party i … ścigania złodziei. Ogólnie rzecz biorąc, zdaniem osób prywatnych, mediów i Urzędu Miasta, udało się stworzyć klimat do organizowania kolejnych imprez z udziałem DJ-ów  w mieście pod Śnieżką. W tym momencie już powiem oficjalnie w naszym - organizatorów imieniu, że   Za rok spotykamy się w Karpaczu na kolejnej  ZIMÓWCE !!!

 

A teraz konkrety:

Do Pierwszych Zimowych Mistrzostw Polski Prezenterów Muzyki zgłosili się:

Paweł Hetman – DJ Namteh – Kraków, Wojtek Nadolski – DJ Max – Zblewo, Kamil Matuszewski – DJ Winter – Rabka Zdrój, Jakub Majerczyk – DJ Major – Bukowina Tatrzańska, Adam Grot , Daniel Gzula - DJ AdaŚ, DJ Maxx - Grójec, Żabia Wola, Łukasz Czyżak - DJ Canberra – Wyszków, Mateusz Dygas - DJ Mathiu – Szczecin, Mariusz Szponar – DJ Larson – Szczecin, Kamil Grabowski - Ge-Bell's – Lubartów, Artur Goździewicz - DJ Goździk – Zbąszyń, Maksym Pręcikowski – DJ Max – Częstochowa, Dawid Zalewski, Tomasz Kiłyk - Tonny'K DeeJay – Giżycko, Dariusz Dąbrowski DJ Sivy, Jacek Włodarski DJ Łysy – Jelenia Góra, Michał Michałowski – DJ 2m – Jelenia Góra, Rafał Waśniowski – DJ Anioł, Piotr Prusak – DJ Mundek – Zielona Góra, oraz Konrad Talarczyk - TK Dream3r (M) – Lubin.

Ci, którzy nie dojechali niech żałują, bo mają czego …

W pierwszym dniu festiwalu DJ-e zagrali o beczkę piwa ufundowaną przez  „Dwór Liczyrzepy”, a oceniani byli przez publiczność pod przewodnictwem dyżurnych wodzirejów ( organizatorzy: Bodzio Ceglarski & Jan Gierszanin ) i Janusza Szkwarka, któremu mikrofon jest od wielu lat nie obcy, a nawet czasami go atakuje ... Nagrodę otrzymał i później się nią podzielił z obecnymi na imprezie DJ-ami, reprezentant Jeleniej Góry – Dariusz Dąbrowski – DJ Sivy. Ten sam, który był finalistą drugiej „Plażówki” w Niechorzu, a więc przy tej okazji pozdrowienia dla „weteranów”, którzy będą zawsze mile widziani na tego typu imprezach – wiek bez ograniczeń. Swoją obecnością zaszczycił nas też słynny „Wujo Adam” – Adam Sularz - animator imprez zimowych w Rabce, który tradycyjnie dostarczył nam dobry humor i pogodę. Podczas trwania Mistrzostw, na kilku stokach w Karpaczu uczestnicy zawodów rozbawiali publiczność swoimi komentarzami i prezentowaną muzyką. Świadczy to o tym, że DJ-e startujący w tych zawodach nie boją się mrozu i mogą zagrać w każdych warunkach ( popis dali latem na plaży, a teraz na śniegu ) … i tu proszę o brawa.

Wtorek i środa to dni, które zapewne utkną na długo w pamięci tych, którzy swoimi umiejętnościami na scenie próbowali pozyskać punkty u Jury pod przewodnictwem wokalisty i gitarzysty z „Trubadurów” – Piotra Kuźniaka.

 

Dla pełnej informacji skład Jury w eliminacjach:

 1. Robert Sroczyński – Prezes PSPM DJ-UNION, Flash Professional – Kraków,
 2. Janusz Szkwarek – wieloletni DJ Konferansjer, autor tekstów, animator imprez muzycznych w Szczecinie i w Szwecji – Malmo ( S )
 3. Darek Stępień – organizator Western-Piknik Sułomino, wieloletni DJ i animator imprez muzycznych – Szczecin,
 4. Andrzej Sokołowski – wieloletni DJ, DJ Sklep, PSPM DJ Union – Kraków,
 5. Bogusław Brewczyński – Dyrektor Muzyczny Faust Club, Flash Professional, PSPM DJ Union – Kraków,
 6. Piotr Drąg – wieloletni DJ – Jelenia Góra,
 7. Piotr Kuźniak ( V.I.P. ) – Przewodniczący Jury – Trubadurzy.

W tych dniach imprezę poprowadzili weterani prezenterów dyskotek: Darek Stępień i Janusz Szkwarek ( również członkowie Jury ). Niestety, ilość występów w finale jest ograniczona i z tego też względu Jury, sądząc po długości obrad miało wielki problem z wyłonieniem finałowej czołówki. Dodam, iż poziom zawodów moim zdaniem był wysoki, a oceniający musieli rzetelnie podejść do kryteriów ocen postawionych przez Organizatora i dlatego też nie wszyscy startujący mogą się czuć werdyktem usatysfakcjonowani. Najważniejsze jest to, iż w odczuciu DJ-ów, z którymi rozmawiałem, najważniejsza jest IMPREZA, czyli kolejna okazja do spotkania i wymiany poglądów na temat naszego zawodu. Dlatego też odbyło się spotkanie w czwartek po kuligu przy ognisku z prezesem DJ-UNION Robertem Sroczyńskim dotyczące spraw związanych z zawodem DJ-a. Więcej o naszych działaniach na www.djunion.pl

I oto nadszedł dzień sądu ostatecznego, czyli – czwartek.

Do finału zakwalifikowali się:

Paweł Hetman – DJ Namteh – Kraków, Mateusz Dygas - DJ Mathiu, Piotr Rosa – DJ Rossi - Bolesławiec, Dariusz Dąbrowski - DJ Sivy – Jelenia Góra, Mariusz Szponar – DJ Larson – Szczecin, Wojtek Nadolski – DJ Max – Zblewo, oraz duet: Adam Grot - DJ AdaŚ - Grójec, Daniel Gzula - DJ Maxx - Żabia Wola.

Finałowy Czwartek poprowadził w swój specyficzny sposób znany z ESKA-TV, DJ Jankes. Startujący mieli tym razem trochę więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności na scenie „Dworu Liczyrzepy” – grali w  blokach po 20 minut.

Po zakończeniu występów finałowej siódemki na scenie zawitali zaproszeni goście: DJ OMEN ( zwycięzca drugiej Plażówki i nie tylko … długa lista osiągnięć. ) i D-BOMB, na którego występ przyjechało specjalnie wielu fanów. Koledzy dali z siebie dosłownie wszystko, ażeby maksymalnie rozbujać towarzystwo na Sali stosując nawet gadżety widoczne na zdjęciach      ( J ), a w niektórych momentach wspomagał ich dzielnie kolejny nasz gość - DJ Vivaldi. W tym czasie obradowało Jury w trochę zmienionym składzie:

 1. Piotr Suchocki – DJ SUHY – Mistrz Polski DJ-ów, Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki DJ Union, - Białystok,
 2. Andrzej Sokołowski - DJ Sklep, PSPM DJ Union – Kraków,
 3. Bogusław Brewczyński – Dyrektor Muzyczny Faust Club, Flash Professional, PSPM DJ Union - Kraków
 4. Piotr Drąg – wieloletni DJ – Jelenia Góra,
 5. Darek Stępień – Przewodniczący Jury – Szczecin.

Po około godzinnym szaleństwie na scenie i parkiecie, DJ Jankes ogłosił wyrok:

 1. miejsce – duet: Adam Grot - DJ AdaŚ - Grójec, Daniel Gzula - DJ Maxx - Żabia Wola,
 2. miejsce - Paweł Hetman – DJ Namteh – Kraków,
 3. miejsce - Wojtek Nadolski – DJ Max – Zblewo.

 

Finaliści po otrzymaniu nagród od sponsorów, zagrali razem do późnych godzin nocnych.

Dla przypomnienia:

 

NAGRODY:

 1. MIEJSCE - Kontroler American Audio ADJ -VMS2 ufundowany przez  firmę ADJ,
 2. MIEJSCE - Pioneer DJM-250 ufundowany przez DJ-Sklep.com z Krakowa,3.
 3. Miejsce - MBL500-pokrowiec na słuchawki, MDJ1000-torba na sprzęt, MCD128-torba na 128 płyt CD ufundowane przez firmę Caymon.

SPONSORZY:

 

Dee Jay Mix Club, DJ Union, DJ Sklep, ADJ, Flash Professional, Sandra SPA, DJ World, Lech, Muzik.pl, Nowiny Jeleniogórskie, Willa Róża wiatrów – Pizzeria Oaza, Restauracja „Dwór Liczyrzepy”, Hotel Relaks, www.nj24, Sobieski, Caymon, EskaTV, Procab, Coca Cola

i Miasto Karpacz.

 

Final Party, czyli piątek i sobota to już zabawa „na całego” z udziałem DJ-ów startujących w zawodach. W trakcie były wesołe konkursy z nagrodami, a w sobotę ku zdumieniu niektórych gości i DJ-ów, na scenie wystąpił pamiętający czasy budowy Stoczni Szczecińskiej duet „The Veterans” – Bodzio Ceglarski i Janek Gierszanin ( organizatorzy ). Było wesoło …

 

Na koniec:

Podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta impreza zaistniała !

 

DJ Bodzio & DJ Janek

 

Foto Relacja  na Facebook