logo_1

News

 

Od lewej : II v-ce Mistrz Polski DJ'ów Mateusz Andrzejewski, MISTRZ POLSKI DJ'ÓW 2010' Adam Cyzman, I v-ce Mistrz Polski DJ'ów Paweł Hetman

 Relacja

W dniach 18 - 19 listopada 2010 roku w klubie „Discoplex A4” w Pietnej tuż przy autostradzie A4 wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt nagłośnieniowy marki BOSE, oświetlenie CLAY PAKY oraz na czterech didżejkach sprzęt Pioneera (w tym najnowsze CDJ i DJM 2000) odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski DEE JAY’ów 2010.

Organizatorami tej imprezy były największe kluby płytowe - DEEJAY mix club i DJ Promotion oraz klub „Discoplex A4” a patronat honorowy nad Mistrzostwami objęło Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki - DJ Union, które w reprezentacji Prezesa osobiście uczestniczyło w przygotowaniach do zmagań DJ’ów. Do udziału zgłosiło się 92 osoby jednak na same zawody dotarło tylko 63 DJ’ów.  W trakcie samego konkursu kilku DJ’ów chyba się wystraszyło, ponieważ pomimo zgłoszenia się i odebrania przygotowanych przez DEEJAY mix club paczek z prezentami zrezygnowali ze startu. Pomimo oceny, że po raz pierwszy od dłuższego czasu Mistrzostwa były przygotowane na bardzo wysokim poziomie (wręcz perfekcyjnie) należy zaznaczyć, iż udział jako sponsora firmy DENON skomplikował trochę start DJ’ów. Dotyczy to konkretnie konsolety jaka została ustawiona dla startujących składająca się z 2 odtwarzaczy DN-S3700 i miksera DN-X1600. DJ’e przyzwyczajeni do „eventowego” sprzętu nie bardzo mogli sobie poradzić z nowymi odtwarzaczami DENONa. Niemniej jednak Ci, którzy włożyli odrobinę wysiłku pokazali na co ich stać i decyzją JURY, w tym roku w doborowym składzie:
 1. Robert Sroczyński – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prezenterów Muzyki - DJ Union Przewodniczący Jury
 2. Mariusz Duma - Prezes DEEJAY mix clubu - Honorowy Juror
 3. Piotr Gryglewicz – Szef DJ Promotion -  Honorowy Juror
 4. Robert Gorsiak - DJ Omen exlusixe rezydent „Arena Team”; III v-ce Mistrz Europy DJ’ów w Berlinie i finalista Mistrzostw Europy w Londynie.
 5. Waldemar Wojtczak - DJ V Valdi – agencja „Sound Trade” organizator eventu ELECTROCITY
 6. Tomasz Koppens - DJ Grande Loco  - Rezydent „Qull Club” Opole Mistrz Polski DJ’ów 2000
 7. Krzysztof Bartyzel - organizator eventu Sunrise Festival
 8. Piotr Suchocki - DJ Suhy – Trzykrotny Mistrz Polski - Rezydent klubu „Magic” w Krzyżanowicach
 9. Bogusław Brewka Brewczyński – DJ Brewka – Juror techniczny, Dyrektor Muzyczny Klubu „Faust” Kraków , zarząd PSPM-DJ Union
 10. Michał Bisaga - DJ Ciupaq – Flash Professional – kontroler multimedialny nie oceniający uczestników
 11. Bartosz Piekarski – DJ One Brother – Rezydent klubu „U Papy Musioła” Opole Mistrz Polski DJ’ów 2001
 12. Hubert Kwartnik - DJ Hubertus - formacja Disco Superstars - Rezydent ENERGY2000 - Przytkowice
 13. Artur Szczerbaniewicz - DJ TOXIC NOIZ
 14. Dariusz Odrzywołek – DJ Alex Red - formacja „Komodo”, organizator Miss Club Poland Rezydent klubu „Moderna” Dębica
 15. Tomasz Monkey Rudnicki - Radio Planeta - dziennikarz radiowy autor audycji „House Session”
 16. DJ Edy – Rezydent i Manager „Club 139” Śmigno
zakwalifikowali się do finału. Następnego dnia podczas Finału Mistrzostw sześcioro finalistów:
Adam Cyzman, Paweł Hetman, Mateusz Andrzejewski, Damian Przybek, Bartłomiej Anielak oraz Karolina Sekuła rywalizowało z sobą o tytuł Mistrza Polski 2010.
W ostatecznym werdykcie Jury konsoletę Fussion marki Numark ufundowaną przez DJ-sklep.com z Krakowa oraz wysokiej klasy kable połączeniowe firmy PROCAB ufundowane przez LINEARIC, 3-miesięczny abonament Klubu Płytowego wraz z serwisem internetowym promoDMC.pl ufundowany przez DEEJAY mix club, półroczny abonament w Digital Promo Pool D3 ufundowany przez DJ Promotion, nagrody od firm fonograficznych oraz tytuł II V-ce Mistrza Polski otrzymał Mateusz Andrzejewski.
Mikser Scratchbox marki RODEC i wysokiej klasy kable połączeniowe firmy PROCAB ufundowane przez LINEARIC, sampler marki RED SOUND model SoundBite-Pro ufundowany przez Horn Distribution, 6-miesięczny abonament Klubu Płytowego wraz z serwisem internetowym promoDMC.pl ufundowany przez DEEJAY mix club, półroczny abonament w Digital Promo Pool D2 ufundowany przez DJ Promotion, nagrody od firm fonograficznych oraz tytuł I-V-ce Mistrza Polski otrzymał  Paweł Hetman.
Pamiątkową złotą płytę, konsoletę DENON ufundowaną przez Horn Distribution , dwie kolumny aktywne Bose L1 Compact ufundowane przez Flash Prossional, roczny abonament Klubu Płytowego wraz z serwisem internetowym promoDMC.pl ufundowane przez DEEJAY mix club, półroczny abonament w Digital Promo Pool D1 ufundowany przez DJ Promotion, wysokiej jakości kabelki PROCAB ufundowane przez LINEARIC, nagrody od firm fonograficznych oraz tytuł Mistrza Polski 2010 otrzymał Adam Cyzman znany jako DJ C-tite z Torunia. Należy również zaznaczyć, że Mistrz Polski ma prawo do obrony tytułu więc tym samym DJ C-tite został już teraz finalistą XXIX Mistrzostw Polski DEEJAY’ów 2011.
Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć o artystach, którzy uświetnili imprezę. Na scenie dla publiczności pojawił się po raz pierwszy publicznie zespół, który w dniu występu dostał się na pierwsze miejsce listy przebojów TV VIVA – zespół PEWEX z przebojem DZIUNIA, wystąpili także DJ KrisVanD i  Karramba, który swoim subkulturowym zachowaniem pozostanie długo w pamięci uczestników. Gwiazdą wieczoru był zespół MIAMI.INC ze swoim nowym przebojem Bob!Bob! ale również i innymi utworami wykonanymi w specjalnych remixach.
Należy tu wspomnieć o sponsorach, bez których ta impreza by się nie odbyła. Nagrody zostały ufundowane przez:
HORN Dystrybution - polski przedstawiciel marki DENON i RED SOUND
LINEARIC – polski przedstawiciel marki RODEC i PROCAB
Flash Professional – Partner Pro BOSE
DJ-Sklep.com z Krakowa
DEEJAY mix club
Digital Promo Pool
e-DJ.pl
DJANES.pl
Firmy fonograficzne : EMI, My Music, Universal, Magic Records
Patronat medialny nad imprezą objęły :
Radio Planeta FM
Gazeta Muzyka i Technologia
Muzik.pl
Dj World.pl
Muziktv.pl
DJ Raport
Na sam koniec należy podkreślić i przekazać specjalne podziękowania dla Właściciela klubu „Discoplex A4” a także dla profesjonalnej obsługi klubu,  a zwłaszcza dla DJ’ów rezydentów klubu i świetlika LJ’a Adama, którzy wykazali się dużą znajomością „tematu”, czuwali aby wszystkie „trybiki” działały bez zarzutu. Organizatorzy życzyliby sobie, aby we wszystkich dotychczasowych klubach organizujących Mistrzostwa oraz wszystkich następnych klubach, w których w przyszłości Mistrzostwa będą się odbywały  byli tak rzeczowi, znający się na swojej pracy, ale przede wszystkim tak chętni do pomocy (aby wszystko „grało”) Współpracownicy przez duże „W”.

W relacji tej nie powinno być pominięte jeszcze jedno nazwisko – prowadzącego Bogdana Fabiańskiego (DJ i dziennikarz radiowy Radia dla Ciebie w Warszawie). Bogdan dwoił się i troił na estradzie, wśród jurorów, w garderobie artystów i jednocześnie biurze organizacyjnym. Swoją stalową kondycją zadziwił zwłaszcza młodych DJ’ów gdy przed występem MIAMI INC. ubrał w koszulki 10 pięknych bywalczyń klubu i praktycznie z każdą z nich zatańczył! Pozazdrościć!

 

Galeria zdjęć dostępna jest na www.mpdj.pl