logo_1

News

Plażówka 2013 - Relacja

 

 

To było w lipcu a dokładniej zaczęło się już 28 lipca 2013 roku. Była plaża ----, było słońce----, było morze ---- Był on ---- Janek Franciszek Maurice i było 28 stopni w cieniu. Była też Ona---- skromna, ale za to rozbawiona i frywolna osiemnastka, już pełnoletnia więc … pełno zainteresowanych nią DJ-ów tych młodszych i tych starszych… , ech co za Plażówka :) .

 Zaczęło się – najazd na Międzywodzie - już w niedzielę można było spotkać na plaży osoby, które po sposobie bycia dawały znać, że przyjechały na kolejną zajefajną imprezę. Czas upływał, a tu kolejne osoby dojeżdżały, witały się, buziaczki, misiaczki, a nawet niedźwiadki w niektórych przypadkach :). O! Macie uśmiech na twarzy?, a wiecie jak wygląda niedźwiadek z „cegłą” ?? To spróbujcie się przywitać serdecznie z np. Bogusiem C. samemu też mając brzuszek :). W namiocie Tyskie ustawionym na plaży chyba najlepsza ekipa jaka do tej pory się nam trafiła przywitała nas tak serdecznie jakbyśmy tu gościli od lat. To oni ( one – Paulina, Sylwia i oni – Andrzej oraz Bartek, których pozdrawiamy ) już od samego początku zadbali by atmosfera w namiocie zachęcała nas ciągłego tam przebywania. I prawie wszyscy przyjechali. Prawie , bo ewidentnie zabrakło dwóch pań, które pod czas „Zimówki” bawiły się lepiej niż pozostałe więc najwcześniej będą mogły przyjechać w towarzystwie tatusiów ich bobasków chyba dopiero na następną Plażówkę. Swoją drogą czekamy na urodziny bo jesteśmy ciekawi do kogo dzieci będą podobne tzn do mamy czy do taty :)? Przyjechała też ekipa DJ’s Magazine, bo jak się okazało w Międzywodziu jest najlepsze sanatorium leczące haluksy więc przy okazji…. Z resztą zostały szybko wyleczone :) . 

Ale do rzeczy. W poniedziałek tradycyjny już konkurs o beczkę piwa. Jurorami jak zawsze była publiczność, która nagrodę przyznała duetowi stworzonemu specjalnie na ten konkurs. 30 litrów piwa trafiło do Wojciecha „Max” Nadolskiego i Tomasza Jakubczyka. W tym konkursie również udział wzięli:

 Duet Mariusz Karwala i Mariusz Janusek - Opole,

 Duet Piotr Giemza i Robert Stasiak - Warszawa,

 David Walendziński - Stargard Szczeciński,

 Wojciech Nadolski – Zblewo ( tu wystąpił solo)

       Następnego dnia, od godziny 12:00 przed namiotem popłynęła muzyka z głośników w kierunku uprawiających plażing czy smażing. Stare, dobre hity zapodawał prekursor szczecińskich dyskotek, obecnie na stałe mieszkający w Szwecji – Janusz Szkwarek, który co roku pokonuje w pław tą wielką wodę, żeby spędzić czas w miłym towarzystwie oraz z nami :). Janusz grał dla ludzi na plaży, a ludzie na plaży bawili się, co można zobaczyć w galerii zamieszczonej na profilu Plażówki portalu Facebook ( link do galerii1, galerii2 ). Z zresztą na drugi dzień znowu Janusz grał dla ludzi na plaży i znowu ludzie na plaży się bawili. Należy też wspomnieć, że Andrzej Nesterowicz również zapodował wakacyjne przeboje dla prezentujących swe prawie nagie ciała na brzegu morza.  Janusz również był prowadzącym imprezę przez aż przez trzy dni. W czwartek zastąpił go Bogdan Fabiański, który w tym dniu rozpoczął prace w nowej rozgłośni – Radio ZET Gold. Oczywiście sami nie daliby rady, gdyby nie pomoc Wojciecha Bogusława Brewki Brewczyńskiego Nowaka, ale o tym wszyscy wiemy.

 

Wieczorkiem rozpoczęto od przedstawienia Jury w składzie:

 

Robert Sroczyński – Prezes PSPM- DJ Union, Szef Flash Professional z Krakowa

Krystian Linder – wieloletni DJ, właściciel kompleksu dyskotek- Discoplex A4 w Pietnej koło Krapkowic

Andrzej Nesterowicz – wieloletni DJ, właściciel namiotu Tyskie oraz Palsm Club w Szczecinie

Wojciech Brewczyński – Zarząd PSPM – DJ Union

Bogusław Ceglarski – Zarząd PSPM – DJ Union, Mistrz Polski DJ-ów

Janusz Szkwarek – Nestor szczecińskich dyskotek, autor tekstów piosenek

Artur Lipiński – DJ Arti, producent muzyczny, DJ’s Magazine, Dee Jay mix club

Grzegorz Kittler – Zarząd PSPM- DJ Union, Zarząd Związków Zawodowych DJ-ów - KPDJiPM

Bogdan Fabiański – ikona disco lat 80-tych, dziennikarz muzyczny, wieloletni DJ.

    Jury mieliśmy już za sobą więc przyszedł czas na prezentację startujących, którzy przez dwa dni eliminacji prezentowali 30 minutowe bloki muzyczne. Przeważała muzyka łatwa, lekka i przyjemna, która swoim brzmieniem podrywała na parkiet niemalże wszystkich gości namiotu, piasek z parkietu, ale nawet i „wapno”, które się lasowało czy lansowało. W 18 Mistrzostwach Polski Prezenterów Plażowych wystartowali:

Mariusz Głuch i Damian Stanek – Stawiany/Andrychów

Robert Stasiak - Warszawa

Wojciech Max Nadolski - Zblewo

Mariusz Karwala i Mariusz Janusek - Opole

Damian Stanek - Andrychów

Przemysław Pema Nowak – Nowy Wiśnicz

Artur Białokryty – Wrocław

     Zawodnicy dwoili się i troili żeby prześcignąć się w bawieniu publiczności. Były zabawy z plaży z Miami, z Egiptu, z Międzywodzia. Był nawet Taniec sponsorowany przez producenta dezodorantu fafkulce i wszyscy pokazywali nie spocone paszki :) . Ostatecznie Jury musiało zdecydować kto wygra więc po szybkiej naradzie i zliczeniu punktów ogłoszono wyniki:

18 Mistrzem Polski Prezenterów Plażowych 2013 został:

Przemysław Pema Nowak

 I V-ce Mistrzem: Wojciech Max Nadolski

II V-ce Mistrzem: Damian Stanek

     Wygrani otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów- firmy: Audiotech, Horn Distribution, Linearic, 12. P.M. Cases, ADJ, DJ-Sklep.com. Za ufundowanie nagród serdecznie sponsorom dziękujemy, a wszystkim laureatom gratulujemy. Nie sposób też powstrzymać się od specjalnego wyróżnienia Roberta Stasiaka, który udowodnił jak łatwo jest przełamywać bariery i trudności i choć nie dostał się do finału to i tak jest wielkim wygranym nie tylko tych Mistrzostw. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie, udział i dobrą zabawę. Liczymy na kolejne Wasze występy. I tak właściwie 18 Mistrzostwa Polski Prezenterów Plażowych mogą już przejść do historii, gdyby nie fakt, że pomysłodawca tej imprezy i organizator Bogusław Ceglarski stwierdził publicznie, że zakończył wychowywanie dziecka. Plażówka jest już pełnoletnia, a ponieważ namiot Tyskie poprosił o rękę Plażówki to Bodzio wyraził zgodę na ślub z nadzieją, że nie dojdzie do rychłego rozwodu. Tak więc wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe lata będziemy się bawić w Międzywodziu.

 

      Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłożyli się do tego, by ta jubileuszowa impreza się odbyła. Dziękujemy sponsorom: Hotelowi Amber Suite, Pensjonatowi Bałtyk, Restauracji „Gospoda” w Międzywodziu, Palms Club w Szczecinie a w szczególności właścicielce Sylwi Lesny oraz firmie Flash Professional z Krakowa. Jeszcze raz dziękujemy fundatorom nagród. Dziękujemy tym, którzy wsparli nas medialnie: DJ’s Magazine, DJ World, DJ Raport, Kurierowi Szczecińskiemu, Muzik.pl oraz Burmistrzowi Gminy Dziwnów Grzegorzowi Jóźwiakowi, który objął naszą imprezę Patronatem Honorowym. Dziękujemy partnerom: Dee Jay mix Club’owi, DJ Promotion, DJ Union, Małej Scenie ze Szczecina. Dziękujemy Sylwii Lesny i Andrzejowi Nesterowiczowi – za wszystko co nas spotkało w Waszym Namiocie, Paulinie i Bartkowi za najlepszą obsługę i cierpliwość do nas, Michałkowi, Maćkowi za pomoc Max’owi i zadymianie, Julce – za to, że „zarażała” wszystkich swoim promiennym uśmiechem oraz wszystkim, którzy byli, widzieli i dobrze się bawili a nie sposób ich tu wymienić. Mamy nadzieję, że ta krótka relacja choć troszkę oddała panującą atmosferę w Międzywodziu, a ci co nie byli, a przeczytali będą żałowali, że nie dojechali.

Zapraszamy za rok !!!