logo_1

News

 

W dniu 28 czerwca 2013 w Skarżysku Kamiennej na terenie OWiR Rejów – w miejscu i czasie odbywającego się Zlotu DJ-ów z okazji DJ’s DAY, o godzinie 14:00 rozpoczęły się Targi dla Dj-ów i Producentów przygotowane przez Flash Professional z Krakowa.  W sali restauracji Myśliwska  oraz w sali pod restauracją wystawiły się same czołowe firmy - łącznie  21 podmiotów.  Nie wszyscy wystawcy dojechali. Polsound oraz Show System, Blask, DJ Distributon, Linearic  zawiadomili wcześniej, że z różnych niezależnych od nich przyczyn nie dojadą na targi więc dosłali produkty wystawowe, które można było testować na stoisku DJ-Sklep.com z Krakowa. Dwie firmy okazały się mało poważne i nieodpowiedzialne, ale nie będziemy ich wymieniać z nazwy - kto był to widział, że ich brakuje. Niech żałują, że nie byli  bo frekwencja zwiedzających naprawdę dopisała i wszyscy wystawcy byli bardzo zadowoleni deklarując już teraz udział w Targach za rok. Koledzy z DJ Promotion się  troszkę spóźnili, ale tu mieliśmy informację o dużym korku w Radomiu z trasy od kierowcy naszego auta, który wiózł do nas gościa specjalnego Tonego T ex R.I.O.. Z resztą Tonemu targi tak się podobały, że zamiast odpocząć po podróży do Polski wolał do końca być z uczestnikami co można zobaczyć na wielu profilowych zdjęciach (FB). Tony T również testował urządzenia. Najbardziej przypadły mu do gustu słuchawki marki SHURE model SRH440, „nie odpuścił” – zabrał je ze sobą w dalszą część trasy. Trochę żałujemy, że nie dojechał Przewodniczący nowo powstałych Związków Zawodowych DJ -Marek Baluta, ale godnie go zastąpili Grzegorz Kittler oraz Piotr Gryglewicz  przedstawiając Związki i podejmując dyskusję z obecnymi na zebraniu DJ-ami.

Odwiedzający Targi mogli testować, oglądać i zapoznać między innymi z kejsami marki 12 P.M., które jako jedyne w cenie wyrobu zawierają ubezpieczenie przewożonego sprzętu. Na stoisku Audiotech wystawione były monitory KRK, słuchawki Ultrasone, interfejsy Focusrite i produkty Novation. W dalszej części na stoisku Flash zaprezentowane były sterowniki marki Sigma Net do LED RGB z możliwością sterowania DMX, Madrix, a także słuchawki AKG oraz sterowniki i konsolety Pioneer’a. Konsole były podłączone pod kolumny marki Bose serii L1 sąsiadującego stoiska firmy BOSE. Przechodząc dalej można było „pobawić” się sprzętem marki DENON i zapoznać się ze słuchawkami Hed Kandi i Ministry of Sound. Urządzenia marki Stanton, Reloop, Numark oraz rewelacyjne kabelki Procab można było zobaczyć na stoisku DJ-Sklep.com. Na tej sali DJ-e mogli również zapoznać się ofertą labeli Flash Entertainment, RPM Sound & Voice, a także klubu płytowego DJ Promotion. Zabrakło oferty Dee Jay mix club, którego naklejki i inne gadżety można było „przytulić” na  najbardziej obleganym stoisku  wydawnictwa DJ’s Magazine. Tu niespodzianka ponieważ mocna grupa przedstawicieli DJ’s Magazine też miała dla odwiedzających swoje gadżety i specjalne drukowane wydanie swojego Magazynu, które były najbardziej pożądanymi  fantami J. Należy tu również wspomnieć o stanowiskach Związków Zawodowych i Stowarzyszenia DJ-Union gdzie można było pobrać deklaracje przystąpienia, naklejki, a także zapisać się do losowania nagród.

Odbyły się dwa losowania nagród dla zwiedzających podczas, których rozlosowano o wiele więcej nagród niż początkowo deklarowano. Firmy dodatkowo ufundowały kolejne nagrody (za co serdecznie dziękujemy), co mocno uatrakcyjniło imprezę targową i pozwoliło, aby  większa ilość osób została usatysfakcjonowanaJ i obdarowana. Deklarowana lista nagród  znajduje się na stronie www.targidj.pl, ale nie sposób nie wymienić  nagród najbardziej oczekiwanych tj  mikrofonu Shure SM58, słuchawek AKG Tiesto, odtwarzacza Stanton C-500 czy sterownika Reloop BeatMix. Jednak wszystkie losowane, a niewymienione  tutaj nagrody były bardzo oczekiwane i pożądane przez DJ-ów. 

Powróćmy do wystawców. Na dolnej sali ustawiły się firmy: ADJ prezentując  sprzęt grupy produktów American DJ i American Audio. Na przeciwko Lauda Audio udostępniając do testów  produkty między innymi marek  Aerial, Audix, Monster, Novox oraz zupełnie nową linię produktów kolumn (w tym bezprzewodowych) i mikserów marki ALTO. Obok ADJ wystawiły się również firmy: Stage Sewis, która dokonuje tuningu sprzętu odtwarzającego i dla nas najważniejsza firma Efekty FX, która wynajmuje efekty specjalne takie jak ognie, konfetti , bańki itp.. Efekty FX to firma, która zrobiła tak niesamowitą oprawę efektami na scenie DJ’s DAY, że nie wyobrażamy sobie teraz eventu, na którym zabraknie takich efektów. Sam Tony T specjalnie dziękował za efekty użyte podczas jego występu, a to już jest samo przez siebie bardzo wymowne. Firma OHM zaprezentowała kolumny serii TRS, o zaletach, których  wszyscy mogli się przekonać podczas nocnej imprezy. W nocy można było również zapoznać się z laserami marki Flash PRO dostarczonymi przez Flash Professional.

Podsumowując Targi z perspektywy tygodnia czasu , wpisów i komentarzy na facebooku można zaliczyć do bardzo udanych. Organizatorzy co prawda liczyli na większą frekwencję ( po mimo i tak dużej), ale tak wystawcy jak i zwiedzający  zdecydowanie zadeklarowali udział już za rok.

Pragniemy tą drogą podziękować firmie Flash Professional za przygotowanie Targów, wszystkim Wystawcom za udział w targach i przeznaczenie nagród do losowania oraz wszystkim zwiedzającym których liczna obecność  potwierdza, że warto było zorganizować imprezę dla Was. Dziękujemy równie Patronatom medialnym bez, których nie wiedzielibyście, że taka impreza miała się odbyć.

Zapraszamy do oglądania galerii na profilu DJ's DAY