logo_1

News

 

Pierwsza liga polskich artystów w służbie słusznej idei - korzystania z legalnych źródeł kultury. Brawo za uruchomienie unikatowej na skalę kraju bazy LEGALNYCH ŹRÓDEŁ i dotarcie z tym przesłaniem do młodych odbiorców.

Tak brzmi uzasadnienie nominacji do nagrody MocArty RMF Classic, jaką Legalna Kultura otrzymała w kategorii WYDARZENIE ROKU.

Kampania została nominowana dzięki zgłoszeniom radiowych słuchaczy, i to oni, w głosowaniu internetowym, dokonają wyboru laureatów. 

W gronie nominowanych do WYDARZENIA ROKU, obok Legalnej Kultury, znaleźli się: film „Jesteś Bogiem”, Jubileusz 60-ciolecia Janusza Olejniczaka, "Tajny Dziennik" Mirona Białoszewskiego wydawnictwa Znak, Otwarcie nowej siedziby Filharmonii i Opery Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

Efekty, jakie osiągnęliśmy po pierwszym roku działania, utwierdziły nas w przekonaniu, że warto prowadzić intensywne i konsekwentne działania na rzecz kultury, a przede wszystkim na rzecz świadomego korzystania z jej, coraz szerzej dostępnych, zasobów. Co więcej, upewniliśmy się, że przekonywanie do korzystania z legalnych źródeł kultury trafia na podatny grunt, szczególnie wśród ludzi młodych, dla których szukanie kultury w sieci to w dzisiejszych czasach  chleb powszedni.

Wytypowanie Legalnej Kultury do nagrody MocArta przez słuchaczy, czyli właśnie odbiorców kultury, jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy zaczynamy dostrzegać potrzebę budowania właściwej relacji pomiędzy twórcą i odbiorcą, opartej na odpowiedzialności za kulturę.

Jeśli uważacie Państwo, że nasze działania są warte docenienia i oddania na nas swojego głosu, to można tego dokonać za pośrednictwem strony internetowej do 5 lutego 2013 roku.

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy!