logo_1

Seazone Music & Conference

DJ Union ma zaszczyt zaprosić na największe w Polsce spotkanie osób, środowisk i profesji związanych z polską i międzynarodową sceną muzyczną. Seazone to konferencja, seminaria, warsztaty, panele dyskusyjne, prezentacje najnowszego sprzętu i oprogramowania, koncerty i imprezy klubowe.

Projekt w głównej mierze skierowany jest do managerów, promotorów, DJów, muzyków, właścicieli klubów, agencji, organizatorów wydarzeń muzycznych, a także wszystkich, których działalność tej branży po prostu interesuje, a niekoniecznie są z nią związani zawodowo.

Założeniem konferencji jest zbudowanie platformy komunikacyjnej, która umożliwi wymianę poglądów, doświadczeń, wiedzy i pomysłów wśród osób, środowisk i profesji związanych z międzynarodową sceną muzyczną.

Spotkanie odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca  2016 r. w Sopocie. Seminaria odbędą się w Państwowej Galerii Sztuki, Sheraton Sopot Hotel, klubie Sfinks 700 i Galerii Dwie Zmiany. 

Przewidziany jest bogaty program artystyczny który odbędzie się w Operze Leśnej oraz sopockich klubach.

W chwili obecnej prowadzone są rozmowy aby dwóch członków naszego Stowarzyszenia (Prezes Robert Sroczyński i V-ce Prezes) poprowadziło jako prelegenci panel dyskusyjny "DJ kontra Prawo Autorskie", który przewidziany jest w sobotę w godzinach 12:15-13:00. Oczywiście ponieważ dogrywane są szczegóły to jeszcze mogą nastąpić zmiany.  W dyskusji poruszane będą kwestie licencji DJ-skich, odpowiedzialności karnej, pomocy prawnej, różnic w postrzeganiu przez paragrafy DJ-ów radiowych oraz klubowych i legalizacji mush-upów poruszy dwójka prelegentów od lat związana z polskim środowiskiem DJ-skim i klubami. W trakcie otwartego panelu dyskusyjnego zostaną zadane pytania o DJ licencje, czy faktycznie są potrzebne, czy ich posiadanie zwalnia z obowiązku prezentacji legalnie zdobytej muzyki oraz czy właściciele klubu powinni ponosić odpowiedzialność karną za zatrudnianie DJ-ów grających utwory zdobyte nielegalnie. Podniesiona zostanie również kwestia usankcjonowania prezentacji „mush-upów” stworzonych bez zgody autora. W dalszej części spotkania prowadzący opowiedzą o relacji właścicieli klubów z DJ-ami, o imprezowych przychodach i wpływie na gaże oraz tantiemy dla autorów i kompozytorów. Goście również zastanawiać się będą dlaczego prawo „foruje” dj-ów radiowych.

Temat jest o tyle wartki, że dotyczy każdego DJ-a bez podziałów na stylistykę.

Zapraszamy do gorącej dyskusji.

Więcej informacji na temat Seazone Music & Conference na stronie oraz na profilu Facebook