logo_1

Archiwum news

Prof. Dr hab. Andrzej Śródka

 

 

Bardzo miło nam poinformować że, Profesor Andrzej Śródka przyjął godność Członka Honorowego naszego Stowarzyszenia.

Profesor Andrzej Śródka - prezenter autorskich audycji muzycznych – współpracownik kilku rozgłośni radiowych, m. in. radia Wawa, radia Alfa i radia Jazz, a obecnie akademickiego radia Kampus. Jest właścicielem bogatej płytoteki i biblioteki z zakresu muzyki rockowej.

 Profesor i Prezes zaraz po wręczeniu Legitymacji Honorowego Członka

        

 

"Archipelag Rocka" to posiadająca już bogatą historię audycja, prowadzona przez dwóch koneserów muzycznych prof.Andrzeja Śródkę oraz Radosława Okraskę (aka DJ Roku). Jest próbą szerokiego spojrzenia na muzykę rockową, na różnorodność wydzielonych w obrębie tego gatunku nurtów oraz ich wzajemne przenikanie się na różnych płaszczyznach. To nieskrępowane schematami wędrowanie między wyspami, zamieszkałymi przez najważniejszych przedstawicieli danego stylu (od rock'n'rolla i rhythm'n' bluesa' począwszy, przez blues-rocka, soul i awangardę, aż do heavy metalu i rocka eksperymentalnego). Podczas 60-minutowych spotkań prezentowani są najistotniejsi wykonawcy danego nurtu w obrębie szeroko pojmowanej muzyki rockowej. Każda odsłona składa się z części informacyjnej, a więc niezbędnych wiadomości dotyczących biografii, wskazania na prekursorów i kontynuatorów, najważniejszych wydawnictw płytowych, tras koncertowych, anegdot i pozycji na listach przebojów oraz materiału muzycznego z niejednokrotnie unikatowymi nagraniami.

Podstawowym założeniem jest pokazanie wzajemnych powiązań pomiędzy artystami reprezentującymi często odległe bieguny muzyki rockowej oraz wskazanie wspólnych korzeni i różnic powstałych podczas ewolucji gatunków. Biorąc pod uwagę skrajne osobowości radiowe prowadzących, po audycji można spodziewać się samych zaskoczeń. Archipelag istnieje także w postaci interaktywnej, dostępnej pod adresem: www.srodka.pl/archipelag